1. Zgodnie z decyzją Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża od 25 marca br., aż do odwołania Msze św. sprawowane są bez udziału wiernych (w kościele może przebywać 5 osób). W związku z odwołaniem wielkopostnych rekolekcji Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 6.30 i 18.00 w kościele parafialnym. Intencje Mszy św. zamówione w kościele św. Heleny na Cmentarzu są odprawiane w kościele parafialnym. Intencja niedzielna jest odprawiana o godz. 12.30.
  2. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne (chrzest, ślub, pogrzeb) można załatwiać po uprzednim kontakcie telefonicznym z księdzem dyżurnym (numer alarmowy).
  3. Liturgiczny okres Wielkanocy trwa od Środy Popielcowej do uroczystości Najświętszej Trójcy (w tym roku wypada 7 czerwca) w tym czasie mamy obowiązek przystąpić do spowiedzi i Komunii św. Osoby, które już od Środy Popielcowej przystąpiły do spowiedzi i Komunii św. ten obowiązek wypełniły. Natomiast pozostali wierni mają czas do 7 czerwca. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie będzie tradycyjnej spowiedzi wielkanocnej z udziałem księży z innych parafii. Obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej będzie można wypełnić po ustaniu epidemii. Obecnie z sakramentu pokuty można korzystać w uzasadnionych przypadkach i przy zachowaniu szczególnej ostrożności, po uprzednim kontakcie telefonicznym.
  4. Kontakt telefoniczny numer stacjonarny to: 18 443 04 21 lub numer alarmowy parafii: 570 723 354.
  5. Do osób chorych i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną będziemy się udawać tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
  6. Caritas będzie dostarczał paczki żywnościowe osobom potrzebującym w sobotę 4 kwietnia.
  7. Zachęcamy wszystkich parafian do korzystania z transmisji: radio RDN
    • Msza św. niedzielna o godz. 9.00 (Tanów); 10.30 (Nowy Sącz); 18.00 (Bochnia)
    • Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.00
    • Msza św. codziennie o godz. 18.00