XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022r.

Każda Msza Święta jest spotkaniem z Bogiem oraz wspólnotą Kościoła, która zbiera się na Jej sprawowanie. Jest także pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech zatem nasz pobożny w Niej udział jeszcze bardziej pozwoli nam doświadczyć bliskości Tego, który do nas przychodzi i otworzy nasze serca na drugiego człowieka, którego Bóg stawia na drogach naszej codzienności. Prośmy także o otwartość naszych serc na Ducha Świętego i Jego dary. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na prowadzone inwestycje parafialne.

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.; w środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, która jest szczególnym dniem modlitwy w intencji papieża Franciszka. Nie jest to już święto obowiązkowe, ale tradycyjnie postarajmy się uczestniczyć we Mszy św. Msze św. będą w kościele św. Heleny o godz. 1330  a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Składka z uroczystości św. Ap. Piotra i Pawła przeznaczona jest na świętopietrze. W sobotę przypada święto NMP Tuchowskiej.
  2. Od 1 lipca rozpoczyna się w Tuchowie Odpust ku czci Matki Bożej Tuchowskiej. Odpust będzie trwał do 10 lipca. W tych dniach wszystkich, którzy mają taką możliwość zachęcamy do pielgrzymowania do Tuchowa. Program odpustu wywieszony jest na afiszu w gablocie ogłoszeń.
  3. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy wspólnotę Rodzin Kapłańskich i Zakonnych oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza i młodzież. W pierwszy piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i modlimy się w intencji misji oraz wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek wszyscy kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych rano od godz. 800. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 1700 i piątek od godz. 1600. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP a o godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  4. Ojcowie Jezuici z parafii Ducha Świętego zapraszają dzisiaj na godz. 1600 na Mszę św. i procesję na Rynek dla uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Głos Ojca Pio.
  6. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy, aby czas wolny, był nie tylko miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.